waporyzatory
Pexels.com

Na polskim rynku od niedawna obecne są waporyzatory do inhalacji. Czym są? Czy są bezpieczne dla zdrowia? Problem ten najlepiej omówić na przykładzie waporyzatorów Nutriair.

Na czym polega inhalacja?

Tradycyjna inhalacja polega na dostarczeniu w formie aerozolu ciepłego powietrza lub aromatów do dróg oddechowych. Może być ona zabiegiem leczniczym, pomagającym na przykład w schorzeniach górnych dróg oddechowym. Inhalacja może służyć również odprężeniu, na przykład z wykorzystaniem różnych przyjemnych zapachów lub nawet… substancji odżywczych,  mających za zadanie dotrzeć do naszego organizmu. 

Nowoczesną metodą przeprowadzania inhalacji są waporyzatory. Ich działanie polega na podgrzaniu składników umieszczonych w środku do odpowiedniej temperatury. Dzięki temu mechanizmowi substancje aktywne zostają uwolnione, a jednocześnie nie produkują się toksyny, które są produktem spalania. Ten mechanizm jest możliwy, dzięki dostarczaniu optymalnej ilości ciepła. 

dym
Pexels.com

Waporyzatory Nutriair

Na polskim rynku od niedawna pojawiają się waporyzatory, takie jak na przykład produkty firmy Nutriair. Co istotne, nie są to e-papierosy – pomimo podobnego wyglądu, który może mylić, produkty te nie zawierają nikotyny, ani tytoniu. Ich formuła opiera się na uwalnianiu substancji odżywczych ze specjalnie przygotowanych na potrzeby konkretnej wersji waporyzatora mieszanek. 

Jeden inhalator wystarcza na około 200 inhalacji, co oznacza około 1 do 3 tygodni regularnego użytkowania produktu. Jest wyposażony w baterie litowo-polimerowe, które są dużo bezpieczniejsze od tradycyjnych baterii litowych, gdyż są bardziej wytrzymałe. Zastosowanie polimerów zapobiegania wyciekom toksycznych i niebezpiecznych substancji. 

epapieros
Pexels.com

Mieszanki Nutriair

Warto zapoznać się z kompozycjami, jakie zostały przygotowane do waporyzatorów. Każda mieszanka jest oparta na roślinnej glicerynie i dodatkach; z założenia mają inne przeznaczenie i inhalacja nią może dać nam inne doznania, na przykład:

  • „Dawka energii”, czyli waporyzator podgrzewający mieszankę kofeiny, L-teiny (która jest substancją, niwelującą negatywne skutki przyjmowania kofeiny, takie jak np. rozdrażnienie) oraz ważną dla organizmu ludzkiego witaminę B-12.
  • „Koncentracja”, czyli waporyzator zawierający ekstrakt z guarany (która jest o wiele bogatsza w kofeinę niż kawa), teobrominy (substancji, która zwęża naczynia krwionośne, niwelując tym samym dreszcze związane z dużą dawką kofeiny), witaminę B-12 oraz L-tyrozynę i L-teanine, które mają wspierać koncentrację, odporność na stres oraz poprawiać humor.
  • „Lek na kaca”, czyli waporyzator zawierający w swojej mieszance wyciąg z opuncji, ostropestu plamistego, glutation, kurkumę oraz witaminy z grupy B (B-1. B-6 i B-12). Mieszanka ta, zażywana przed i podczas picia alkoholu, ma na celu zapobieganie niepożądanym skutkom spożywania napojów wysokoprocentowych, jak również uzupełnienie straconych minerałów i wspomaganie układu trawiennego.

Na stronie Nutriair dostępne jest jeszcze kilka wersji mieszanek zawartych w poręcznych inhalatorach, każda o innym przeznaczeniu.

Waporyzatory do inhalacji – czy to bezpieczne?

Waporyzacja jest procesem w pełni bezpiecznym. Dochodzi w nich jedynie do podgrzania zawartych w waporyzatorach mieszanek do temperatury idealnej do działania substancji aktywnych. Nie następuje proces spalania. Dzięki temu toksyny, które mogłyby wytworzyć się podczas tego procesu, nie mają szansy powstać.

Nutriair zastrzega, że ich produkty są przeznaczone dla osób pełnoletnich, które w pełni odpowiadają za swoje zdrowie i decyzje. Ponadto, nie zalecają swoich produktów kobietom w ciąży, karmiących piersią oraz osobom zmagającym się z chorobami układu oddechowego Są to jednak obostrzenia normalne dla każdego produktu tego typu. 

Waporyzatory do inhalacji są interesującym produktem, z uwagi na ich mechanizm działania oraz brak niekorzystnych skutków zdrowotnych. Różnego typu mieszanki składników odżywczych, wyciągów roślinnych i witamin, mogą bardzo dobrze sprawdzać się w swojej roli. Inhalacja ich oparami sprawia, że szybko docierają do organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here