inteligentne systemy dla domu
fot. Pexels.com

Inteligentne systemy dla domu to nie tylko automatyzacja ogrzewania, sprzątania i oświetlenia. Można znaleźć znacznie bardziej interesujące i zaawansowane rozwiązania, które zmieniają zupełnie sposób, w jaki radzimy sobie z codziennością.

Oto interesujące, inteligentne systemy dla domu

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak rozpocząć przygodę ze smart home? My jednak przejdziemy dziś poziom wyżej – skupimy się na systemach nieoczywistych, unikatowych, które ciężko spotkać gdziekolwiek indziej. Każdy, kogo interesują inteligentne systemy dla domu, powinien skupić się na tym, by wypełniły każdy element jego życia. To rozwiązania, które niejednokrotnie zaskakują nas tym, jak bardzo są przemyślane i unikatowe. Zresztą – lista ta pokazuje, jak bardzo dziwne, ale także praktyczne pomysły mają konstruktorzy. Smart home to rozwiązanie ekologiczne, więc warto być na bieżąco z nowinkami. Niezależnie od tego, jakiego aspektu życia one dotyczą.

Smart czajnik

czajnik
fot. Pexels.com

Inteligentne systemy dla domu to nie tylko nowoczesne smart rozwiązania, które stanowią rewolucję w zarządzaniu energią w domu. Smart czajnik jest bardzo prostym urządzeniem, z którego każdy z łatwością będzie mógł skorzystać. Kiedy siedzimy w salonie i marzymy o gorącej herbacie, nie musimy iść do kuchni, włączać czajnika, wracać do salonu w oczekiwaniu aż woda się zagotuje, później wracać i robić herbatę. Po prostu wydajemy odpowiednią komendę i woda gotuje się sama. Istnieje tutaj jeszcze jedna ważna kwestia – tego typu rozwiązanie to coś, co doceni każdy fan egzotycznych herbat. Możliwość ustawiania konkretnej temperatury, do której woda ma się nagrzać, jest znaczącym ułatwieniem podczas np. parzenia herbaty zielonej, gdzie zbyt ciepła woda sprawia, że smak jest cierpki i nieprzyjemny.

Smart ekspres do kawy

To rozwiązanie, które zdecydowanie warto wziąć pod uwagę. Inteligentne systemy dla domu można w prosty sposób zintegrować ze smart ekspresem. To co prawda coś dla totalnych leniów – jednak efektywność i wygoda parzenia kawy nigdy nie była na tak wysokim poziomie. Smart ekspres to coś, co powinno znaleźć się w każdym pełnoprawnym smart home, jednak niestety, póki co na rynku nie znajdziemy zbyt wiele takich produktów.

Smart toaleta

To coś dla fanów japońskich gadżetów. W smart toalecie możemy znaleźć wiele bardzo praktycznych i interesujących dodatkowych funkcji. Tego typu sprzęt wyposażony jest przede wszystkim w system mycia, który pomaga nam w zachowaniu właściwej higieny. Dodatkowo zastosowano tutaj specjalne światła UV, które eliminują nadmiar bakterii. Smart toaleta to inteligentny system dla domu, który pozwala na podgrzanie deski, dysponuje dodatkowymi światełkami LED w przypadku chęci skorzystania w nocy, a poza tym siedząc na niej mamy poczucie, że kontrolujemy cały świat. Do muszli doczepiony jest specjalny panel sterowania, na którym możemy wybierać różne funkcje działania toalety.

Smart szczoteczka do zębów

Jest to urządzenie, które ma nauczyć nas, w jaki sposób mamy myć zęby, aby były idealnie czyste. Możliwość dokładnego przeanalizowania naszych ruchów i kształtu uzębienia daje znakomity efekt. Dzięki niemu nie musimy martwić się, że w jakiś punkt „nie dojedziemy”. Tego typu rozwiązanie jest dosyć drogie, pamiętajmy jednak, że inteligentne systemy dla domu mają przede wszystkim służyć naszemu komfortowi, zdrowiu i wygodzie – ten zdecydowanie do wszystkich tych kwestii się kwalifikuje.

Nasuwa się pytanie – jak będzie wyglądać smart home przyszłości, skoro nawet toaletę jesteśmy w stanie nauczyć nowych funkcji!

Bardziej konwencjonalne inteligentne systemy dla domu

smart głośniki asystent
fot. Pexels.com

Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej uniwersalnego, polecamy artykuł – top 3 tanie akcesoria smart home. Znajdziesz tam szczegóły na temat inteligentnego oświetlenia, doboru odkurzacza smart, a także kwestii asystentów głosowych w głośnikach inteligentnych. Warto zwrócić uwagę na to, że smart home to z jednej strony pole do popisu dla osób, które pragną zaimponować swoim gadżeciarskim zmysłem, jednak z drugiej – wszystkie te instalacje mają bardzo dużo sensu i faktycznie wpływają na lepszy standard życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here