Mi Robot Vacuum Mop Essential
fot. Pexels.com

Nowoczesne odkurzacze to bardzo ważny element smart home. Dziś przyjrzymy się modelowi o dźwięcznej nazwie Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential. Jego specyfikacja jest imponująca, szczególnie biorąc pod uwagę tak niską cenę – kupimy go za nawet 700 – 750 złotych.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential – imponująca specyfikacja w niskiej cenie

Firma Xiaomi od lat dostarcza innowacje w dziedzinie smart home. Mowa tu o seriach produktów, takich jak inteligentne wiatraki, lampki, żarówki, sensory. Jednak znajdziemy wśród nich także smart odkurzacze. Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential to model wyposażony w dwie szczotki, które pracują z bardzo wysoką intensywnością. Jest to pełnoprawny odkurzacz inteligentny – to znaczy, że możemy zintegrować go z aplikacją Mi Home, a także mieć podgląd do mapek tworzonych w trakcie sprzątania. Co prawda nie mogą być one wykorzystane do postawienia wirtualnej ściany, jednak bardzo dobrze pokazują, gdzie odkurzacz dotarł, a gdzie trzeba jeszcze dotrzeć alternatywnymi metodami. Niestety niedopatrzenia się tu zdarzają. Jednak przyglądając się samej specyfikacji, nie możemy nie zwrócić uwagi na bardzo optymalną wysokość – 8,2 centymetra. W mieszkaniu, gdzie większość mebli jest na wysokości 10 centymetrów, spokojnie się mieści w każdym kącie w trakcie sprzątania. Sporą rolę odgrywa tu długi czas pracy – 90 minut oraz funkcja mapowania. Jest to o tyle interesujące, że w podobnej cenie praktycznie nie da się znaleźć alternatywy, pozwalającej na tak skuteczne i wszechstronne czyszczenie podłogi. To kolejne tanie smart akcesorium, które naprawdę poprawia komfort funkcjonowania w każdym domu.

Jak najtańszy odkurzacz Xiaomi sprawdza się w akcji?

czysty pokój
fot. Pixabay.com

Kolejną zaletą Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential jest fakt, że w zestawie z nim otrzymujemy stację dokującą. Odkurzacz sam wróci do bazy, by doładować baterie. Chociaż czasem ma problem ze skutecznym odkurzeniem całego domu, zostawia niewielkie nieodkurzone powierzchnie. W trakcie użytkowania do bazy trafiał praktycznie zawsze, bez większych problemów. W środku odkurzacza znajdziemy pojemnik na kurz, który ma 0,2l – to dosyć standardowa wielkość. Dodatkowo posiada wbudowany zbiorniczek z wodą, która ma służyć do mycia podłogi. Jeśli chodzi o jego moc – wydaje się, że bardzo skutecznie czyści z kurzu podłogę i niskie dywany. Odkurzacz ładuje się długi czas – około 5 godzin. Jednak jest w stanie pracować aż 1,5 godziny, co wystarcza w przypadku mieszkania wielkości 70 metrów kwadratowych. To świetny produkt, od którego warto zacząć przygodę ze smart home.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential to produkt bardzo przemyślany

Stacja dokująca dysponuje dosyć dziwną konstrukcją. Z początku możemy mieć problem z wpięciem kabla, bo dostępny otwór na boku nie jest gniazdem. Znajduje się ono pod pokrywą. Mamy więc sporo miejsca na to, żeby w środku umieścić zalegające kable. Jest to  rozwiązanie na szóstkę z plusem – skoro odkurzacz porusza się samobieżne, często może dochodzić do sytuacji w której „atakuje” on nasze kable. W tym wypadku nie ma takiego ryzyka – możemy je po prostu schować. Unikamy więc sytuacji, w której stacja dokująca zostaje przemieszczona przez Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential, przez co ten ma problem z powrotem do niej, by naładować swoje baterie. To pokazuje, że Xiaomi bardzo mocno starało się dopracować ten produkt w najmniejszym detalu. Tego typu plusy zmieniają codzienne funkcjonowanie i mają ogromne znaczenia dla wrażeń końcowych z użytkowania produktu.

Xiaomi Mi Robot Vacuum Mop Essential – wady również występują

odkurzanie
fot. Pexels.com

W każdym rankingu top tanich akcesoriów smart home musi się znaleźć odkurzacz Mi Robot Vacuum Mop Essential. Jednak nie oznacza to, że jest on pozbawiony jakichkolwiek wad. Głównym problemem jest brak możliwości postawienia ściany wirtualnej. Kolejna kwestia to ograniczona możliwość programowania pracy – możemy decydować kiedy ma on sprzątać, a kiedy nie – nie podejmujemy decyzji, który pokój wymaga jego uwagi. Jednak jeśli chodzi o ogólne wrażenia z użytkowania – jest bardzo dobrze. Jak na model za 700 złotych, wyróżnia się znakomitą funkcjonalnością. Z pewnością nie jest to produkt dla pedantów. Jednak z czystym sumieniem można go polecić leniuchom lub seniorom, którym może być ciężko posprzątać całe mieszkanie na własną rękę. To kolejny interesujący produkt do smart home marzeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here