Jak odpowiednio pielęgnować komody z laminatu

Komoda to jeden z ważnych elementów wyposażenia domu. Pozwala na utrzymanie w porządku różnych części garderoby. Bielizna, skarpetki lub koszulki mogą mieć oddzielne szuflady i w ten sposób codzienne przygotowanie do aktywnego dnia staje się łatwiejsze. W wielu domach używane są komody laminowane, które są trwałe i odporne na uszkodzenia. Aby meble mogły spełniać swoją funkcję przez długi czas, powinny być w odpowiedni sposób pielęgnowane.

Zalety komody z laminatu

Komody z laminatu są bardzo praktycznymi meblami, które można wstawić do sypialni, do salonu lub do garderoby. Są wytrzymałe na zarysowania i wytarcia, a także odporne na negatywne działanie wilgoci i promieni słonecznych. Można je kupić w różnych rozmiarach i kolorach przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wiele ciekawych modeli można znaleźć w sklepie AKORD. Za pomocą oferowanych tu mebli można szybko zmienić aranżację mieszkania bez potrzeby ponoszenia dużych kosztów.

Regularne czyszczenie mebli

Komody z laminatu są łatwe do utrzymania w czystości, warto jednak poznać podstawowe zasady czyszczenia, aby nie doprowadzić do przypadkowego uszkodzenia mebli. Do codziennej pielęgnacji należy stosować łagodne środki myjące. Mogą być to specjalne preparaty dostępne w sklepach lub roztwór płynu do mycia naczyń z ciepłą wodą. Do usuwania trudniejszych zabrudzeń można użyć octu, który jest tani i bezpieczny dla zdrowia ludzi. Za jego pomocą można skutecznie oczyścić meble z plam i przebarwień. Do czyszczenia należy użyć miękkiej szmatki, na przykład, wykonanej z flaneli lub mikrofibry, która jest materiałem o dużej chłonności i doskonale zbiera brud.

Ograniczanie kontaktu z wodą

Podczas pielęgnacji komody wykonanej z laminatu warto także pamiętać o dokładnym osuszaniu mebli. Nie należy doprowadzać do sytuacji, w której woda pozostaje zbyt długo na powierzchni. Jest to szczególnie istotne w przypadku obrzeży, które są w większym stopniu narażone na wnikanie wilgoci. Pomieszczenie, w którym ustawiona jest komoda, powinno być regularnie wietrzone, najlepiej poprzez otwarcie dwóch okien, aby uzyskać przeciąg. Ograniczymy wtedy poziom wilgoci w domu.

Atrakcyjny element wnętrza

Komody z laminatu mogą stać się doskonałym uzupełnieniem wnętrza domu lub mieszkania. Szeroki wybór na rynku sprawia, że można je łatwo dopasować do indywidualnych potrzeb wszystkich domowników. Można je także stosować w biurach, aby uzyskać nietypowy wygląd pomieszczeń użytkowych. Prawidłowa pielęgnacja mebli sprawi, że będą one przez długi czas wyglądać atrakcyjnie, bez względu na charakter i przeznaczenie wnętrza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here