moda

Udanej i atrakcyjnej stylizacji nie da się stworzyć wyłącznie z samej sukienki. Oczywiście ona zawsze będzie grać w stroju pierwsze skrzypce i wyjdzie na pierwszy plan, jednakże o jej wyeksponowanie zadbają pozostałe dodatki (np. torebki, biżuteria czy buty). Sukienki kupowane z myślą o letnim wakacyjnym sezonie powinny być stylizowane zupełnie inaczej od tych wybieranych z myślą o chłodniejszych porach roku. O czym mówią więc trendy wiosna/lato? Przede wszystkim o tym, by sukienki nosić na… gołej skórze! W żadnym wypadku nie powinno się zakładać do nich rajstop. Jest to niestety poważne i wciąż często powtarzane faux pass.

Ciało trzeba odsłaniać

Rajstopom mówimy nie! Latem absolutnie żadna kobieta nie potrzebuje ich do szczęścia. O ile jeszcze nie wyglądałyby one aż tak tragicznie w stylizacji z sukienką i zakrytymi butami, tak pod żadnym pozorem nie należy ich dobierać do butów z odkrytymi palcami. Jest to błąd niewybaczalny. Niestety – wiele kobiet dalej go popełnia i myśli, że nic złego się nie dzieje. A niestety nawet te bezszwowe rajstopy będą widoczne w sandałkach czy balerinkach. Bezpieczniej od razu z nich zrezygnować. Jeśli jakaś kobieta nie chce odsłaniać swoich nóg, zawsze może zastosować praktyczne rajstopy w sprayu, które umożliwiają zakrycie blizn i siniaków, a także wyrównują koloryt skóry, czasem nawet delikatnie go przyciemniając i zapewniając efekt naturalnej i pięknej opalenizny.

Powyższa zasada tyczy się jednak tylko i wyłącznie rajstop cielistych. Te wzorzyste czy kolorowe jak najbardziej mogą być bowiem widoczne w obuwiu, a projektanci i styliści twierdzą, że nawet w tym odsłaniającym przednią część stopy! Moda na lato często przecież proponuje kobietom różne nietypowe warianty rajstop. Niektóre są klasycznie czarne, inne z kolei bywają zdobione maleńkimi deseniami serduszek czy kwiatuszków. Wyglądają przeuroczo i kojarzą się właśnie z wakacjami. Takie rajstopy będą już dobrym uzupełnieniem stylizacji! Chcąc jednak uzupełnić nimi stylizację, trzeba właśnie zadbać o to, by było je widać – w przeciwnym wypadku skorzystanie z tego dodatku nie będzie mieć większego sensu.

Torebki = letni must have

Myśląc o dodatkach do letnich stylizacji, zazwyczaj w pierwszej kolejności skupiamy się na obuwiu, a przecież równie ważną rolę w strojach odgrywają torebki, łączące styl i praktyczność. Torebki plecione, które jeszcze nie tak dawno były nowością na rynku, teraz weszły w rolę wprost kultowego wakacyjnego dodatku. Występują w różnych wariantach. Najbardziej klasyczne są te kojarzące się z dużymi plecionymi workami, jednakże jeśli szukamy czegoś, co uzupełniłoby nasze eleganckie stylizacje do pracy lub na wyjścia ze znajomymi, celujmy w sztywne kuferki, doskonale zastępujące kopertówki. Plecione dodatki pięknie współgrają przede wszystkim z białymi sukienkami. Mogą nas też zainspirować do zastosowania innych plecionych dodatków, czyli np. kapelusza albo sandałków na jutowej podeszwie.

Mimo wszystko takie plecenia kojarzą się jednak głównie z modą plażową. Jeżeli więc sukienki na lato chcemy nosić w sytuacjach bardziej codziennych, musimy mieć dla nich także bardziej dzienne torebki, czyli np. klasyczne torby listonoszki. Cechuje je dość tradycyjna forma, jednak mogą się wyróżnić drobnymi detalami – chociażby kwiecistym wzorem czy zdobiącymi je maleńkimi muszelkami. Moda na wiosnę i lato i tym razem postanowiła nas czymś zaskoczyć. Zupełnie nowym jej elementem są bowiem torebki nazywane „bucket bag”. Na pierwszy rzut oka przypominają materiałowe wiaderka i to właśnie sprawia, że cechują się znakomitą pojemnością i… totalnie odjechanym wizerunkiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here