Kieszonki na sztućce

Kieszonki na sztućce przypominają estetycznie poskładaną serwetkę. Są praktyczne i higieniczne, a zarazem dbają o utrzymanie takiej samej czystości umieszczonych w nich sztućców. Kieszonki produkowane są z papieru barwionego na dowolny kolor, dzięki czemu występują w wielu wariantach do wyboru.

Kieszonki na sztućce – higiena i łatwość użycia

Sztućce na zastawionym stole mogą zostać umieszczone bezpośrednio na obrusie, na podkładce lub serwetce. Najczęściej nikt nie zaprząta sobie głowy zabezpieczeniem ich przed zabrudzeniami czy gustownym owijaniem łyżki, noża i widelca w pięknie poskładaną serwetkę. Sztućce leżą więc przy naczyniach i czekają na gości, którzy mogą jednak mieć obawy, co do higieniczności takiego rozwiązania. Gotowe do użycia kieszonki, w które po prostu wkłada się sztućce to świetne rozwiązanie tego problemu. Kieszonki na sztućce nie wymagają posiadania żadnych szczególnych umiejętności artystycznych – pełnią zwyczajnie rolę gotowego do użycia etui, które pozwala zagwarantować zasiadającym do stołu, że ich łyżka czy widelec są w stu procentach czyste.

Kieszonki na sztućce dopełniają aranżację stołu

Kieszonki na sztućce, podobnie jak serwetki, występują w wielu wariantach wzorniczych do wyboru. Najprostsze modele są jednokolorowe. Można dopasować ze zatem do barwy świec, do wzorów na obrusie czy nawet do koloru kwiatów w wazonie. Uniwersalne białe kieszonki na sztućce sprawdzą się niezależnie od okazji, a niezastąpione będą zarówno na przyjęciu weselnym, jak i na chrzcinach czy komunii. Jeśli jednak kieszonka na sztućce ma być tym kolorowym akcentem, który nada aranżacji stołu charakter, można bez obaw sięgnąć po wariant bardziej wyrazisty. Istnieje bowiem mnóstwo kolorów kieszonek, spośród których da się wybrać ten najbardziej wyjątkowy. Kieszonki na sztućce mogą posiadać także wzory. Najpopularniejsze motywy to te związane z sakramentami, choć nie brakuje też bardziej uniwersalnych deseni, na przykład gustownych ornamentów w stylu glamour.

Kieszonka na sztućce czy serwetka?

Chociaż te dwa rozwiązania wcale się nie wykluczają, to wiele osób zastanawia się co wybrać – kieszonkę na sztućce czy serwetkę? Pierwsze rozwiązanie zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku osób, które niezbyt dobrze radzą sobie ze składaniem serwetek. Ponieważ kieszonki są papierowe mogą skutecznie zastąpić serwetki – można używać ich do wycierania ust. W przeciwieństwie do poskładanej serwetki, kieszonki na sztućce nigdy nie zawodzą swoją funkcjonalnością i wyglądem, ponieważ nie rozwiną się i nie stracą swojego kształtu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here