Płytki na podłogę do kawiarni

Wybór odpowiednich płytek na podłogę w kawiarni jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na wygląd i funkcjonalność tego miejsca. Ponadto płytki stanowią trwałą osłonę podłogi, które pozostaną w danym miejscu na okres kilku dobrych lat. Wybierając płytki, warto wrócić uwagę zarówno na rodzaj materiału, z którego je wykonano, jak i na prezentowane przez nie walory estetyczne. Poniżej udzielamy porad, które pomogą Ci pogodzić oba cele i odnaleźć zestaw płytek dopasowanych do wyglądu pomieszczenia i jego potrzeb związanych z codziennym użytkowaniem.

Najważniejsze kryteria zakupowe płytek podłogowych 

Wzór i kolor to pierwsza kwestia, na którą zwracamy uwagę w czasie zakupów. W kawiarniach warto wybierać płytki o neutralnych kolorach, takie jak beż, słomkowy lub żółty, które będą pasować do różnych stylów wystroju. Można też zdecydować się na płytki o interesujących wzorach, które dodadzą charakteru i wyjątkowości temu miejscu. Dla miejsc urządzonych w stylu nowoczesnym polecamy płytki grafitowe lub monochromatyczne, idealne do aranżacji pomysłowych i designerskich. 

Najlepszym materiałem na podłogę w kawiarni jest gres, terakota i ceramika. Są to materiały trwałe, łatwe do utrzymania w czystości i odporne na zarysowania. Można też zdecydować się na płytki z kamienia naturalnego, na przykład marmuru. Co prawda są zazwyczaj bardziej kosztowne i wymagają specjalistycznej konserwacji, jednak wyglądają naprawdę pięknie. 

Poziom porowatości jest ważny, z uwagi na często zachlapania połogi w kawiarniach. Ważne jest, aby wybierać płytki o niskim poziomie porowatości, które nie będą wchłaniać cieczy, ale pomogą w szybkim uporaniu się z wszelkimi zabrudzeniami. 

Antypoślizgowość to parametr użytkowy niezwykle ważny we wszystkich miejscach odwiedzanych przez dużą liczbę osób. W kawiarniach warto wybierać płytki o wysokim stopniu antypoślizgowości, aby zapewnić bezpieczeństwo klientom i uniknąć potencjalnych upadków. Płytki z powierzchnią antypoślizgową są lekko chropowate, co nie wpływa w żaden sposób na ich wygląd. Powoduje jednak lepszą przyczepność osób przemieszczających się płytkach. 

Jak dopasować wygląd płytek do aranżacji kawiarni? 

Wybór płytek na podłogę to kluczowy etap stworzenia spójnej i atrakcyjnej aranżacji. Płytki powinny pasować do ogólnego stylu kawiarni, a także do jej umeblowania i koloru ścian. Jeśli kawiarnia jest urządzona w stylu nowoczesnym, warto wybrać płytki o geometrycznych wzorach i jasnych kolorach, takie jak biel i szary. Jeśli natomiast kawiarnia jest urządzona w bardziej tradycyjnym stylu, warto wybrać płytki o subtelnych wzorach i ciepłych odcieniach, takich jak beże i brązy.

Jeśli w danej kawiarni dominuje wystrój złożony z mebli drewnianych, wówczas warto pomyśleć o zamontowaniu płytek dopasowanych do takiej stylizacji. W nowocześnie urządzonych kawiarniach warto pomyśleć o płytkach z powtarzalnymi deseniami lub prezentującymi przyjemne dla oczu, pastelowe odcienie. Kawiarnie i nieco mrocznym charakterze mogą natomiast zostać wyposażone w płytki o intensywnych odcieniach – na przykład butelkowy zielony lub granat. Warto też wziąć pod uwagę możliwość zamontowania płytek na powierzchni ścian oraz dobrać w tym celu pasujące do siebie zestawy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here