karmy dla małych psów

Spożywanie smacznej i pożywnej karmy jest ważnym elementem życia każdego psa. Ważne jest to, aby czynność ta była wykonywana w bezpiecznym i spokojnym miejscu. Małe psy wymagają nieco innej karmy, niż psy duże. Na początku właściciele mogą mieć problem z dobraniem takiego wyrobu, jednak z czasem zakupy będą coraz łatwiejsze. Szeroki asortyment daje wiele możliwości, jakie warto docenić. Najpopularniejszymi rasami małymi są z pewnością Yorki, Mopsy, Pinczery, czy też Shih Tzu. Jak wybrać karmę dla małego psa? Gdzie dokonać zakupu i o czym warto wiedzieć?

Karma dla małego psa

Małe rasy psów mają spore potrzeby co do żywienia. Pamiętajmy o tym, aby dobrać najlepszą karmę, jaka różni się od tej wybieranej dla dużych ras. Niewielkie rozmiary i mniejsza aktywność fizyczna sprawia, że psy małe są często narażone na otyłość i nadwagę. W tym wypadku pomocna jest zbilansowana karma, jaka da psiakowi energię i wpłynie na jego zdrowie.

Gdzie znajdziemy najlepsze karmy dla małych psów? Doskonałym pomysłem jest zakup w sklepie online, gdzie każdy właściciel psa wybierze idealną karmę dla czworonoga. Do wyboru mamy wiele smaków, jakie przypadną do gustu nawet wybrednym zwierzakom. Składniki mają za zadanie podnosić apetyczność karmy, dlatego opiekunowie mają pewność, że karma dla małej rasy jest odpowiednia biologicznie i zdrowa.

Szeroki wybór karmy dla psa

Producent karmy dla psów małych stawia na doskonałe jakościowo wyroby, jakie są dostosowane do potrzeb małych psiaków. Dzięki posiłkowi możemy zadbać o piękną szatę pieska i sprawić, że zęby będą znacznie mniej narażone na odkładanie kamieni w nerkach. Proces zakupu często jest nie lada wyzwaniem. Produkty muszą bazować na odpowiednim zbilansowaniu, co zadba o dobry wzrok i prawidłową pracę serca pupila. Nawet psy wrażliwe i z alergiami pokarmowymi z pewnością skorzystają z najlepiej dobranej karmy w sklepie online.

Żywienie małych ras wymaga szczególnej precyzji ze strony opiekunów. Nie należy pomijać karmy dla szczeniaków, przy czym rasy małe rosną krócej, niż duże. Z tego powodu szczenięta potrzebują karmy bogatej w białka zwierzęca, z najmniejszą zawartością węglowodanów i białek pochodzenia roślinnego. Co ciekawe, takie pożywienie stawia na odpowiednie proporcje wapnia, fosforu i innych składników, jakie są odpowiedzialne za układ ruchu u psa. Karma dla psa małego musi być łatwa w gryzieniu, gdyż szczeniaki na tej karmie uczą się spożywania posiłków stałych. Podstawą są tutaj atrakcyjny zapach i przyjemna konsystencja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here