Odchudzanie dietą

Wprowadzania zmian do dotychczasowego trybu życia wymaga determinacji. Pomocne z pewnością jest jasne określenie celów i wizualizacja ich osiągnięcia. W ten sposób można pobudzić w sobie chęć do stałej codziennej pracy, która pozwoli osiągnąć oczekiwane rezultaty. Jednak z pewnością niezbędne jest również określenie konkretnego planu działania. Dopiero wtedy można skupić się na powolnym realizowaniu go z przekonaniem, że przyniesie efekty.

Odchudzanie bez ćwiczeń jest możliwe. Nie jest to jednak najprostsza metoda na zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak mimo wszystko taka opcja działania nie wyklucza utraty masy ciała. W takim przypadku jednak niezbędne jest odpowiednie zaplanowanie swojego jadłospisu i przestrzeganie go bez jakichkolwiek odstępstw. Kluczowe jest, aby stale utrzymywać deficyt kaloryczny. Nie można go skorygować w żaden sposób ciężkim treningiem. Z tego powodu nie można też pozwolić sobie na jakiekolwiek dodatkowe przekąski i słodycze, które nie są uwzględnione w dziennym planie.

Dużym ułatwieniem w takim przypadku jest przygotowywanie posiłków z wyprzedzeniem. Powinny zawsze czekać w lodówce, aby możliwe było szybkie zareagowanie na pojawiający się głód. W ten sposób uniknie się podjadania pomiędzy zaplanowanymi porami jedzenia. Oczywiście w jadłospisie można uwzględnić przekąski. Jednak ich ilości powinny być ściśle określone. Dopiero wtedy da się kontrolować kaloryczność w trakcie dnia.

Punktem wyjścia przy odchudzaniu jest ustalenie kaloryki. Jednak warto pamiętać, że musi być ona stale korygowana. Zaleca się,aby jadłospis był ustalany z tygodniowym wyprzedzeniem. Daje to możliwość dopasowania do siebie poszczególnych produktów, ale równocześnie po takim czasie zauważalne mogą być zmiany w masie ciała. Z tego powodu po siedmiu dniach konieczne może okazać się wprowadzenie kolejnych korekt i dalsze zmniejszenie kaloryczności diety. Należy również pamiętać, że nie bazuje się wtedy na samym zapotrzebowaniu organizmu. Konieczne jest uwzględnienie deficytu.

Najbezpieczniejsze jest zmniejszenie podaży o około dwieście kalorii. W ten sposób wpłynie się na organizm, aby rozpoczął procesy spalania tkanki tłuszczowej. Równocześnie jednak zmiany te nie będą zbyt dużym szokiem dla ciała i nie przyniosą negatywnych rezultatów. Masę ciała warto sprawdzać o tej samej porze dnia. Uniknie się w ten sposób mylnych pomiarów, które mogą być przekłamane z powodu różnego stopnia gromadzenia wody w ciele oraz ewentualnych pokarmów, które jeszcze zalegają w jelitach. Z uwagi na to najczęściej poleca się ważenie rano.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułSuplementacja w trakcie odchudzania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here