Papier toaletowy

Papier toaletowy to jeden z produktów, których używamy każdego dnia, a co za tym idzie – jego zużycie jest bardzo duże. Warto zatem zastanowić się, jak można ograniczyć wynikający z tego szkodliwy wpływ na środowisko. Istnieje bowiem kilka czynników, których wcielenie w życie przyniesie korzyści nie tylko planecie, ale i domowemu budżetowi. Na co zwrócić uwagę?

Bądź eko!

Papier toaletowy to produkt, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne życie. Używa go każdy, a jego dostępność jest tak oczywista, że mało kto zastanawia się nad ilością zużywanych rolek. W rzeczywistości podczas codziennych wizyt w sklepie warto wziąć pod uwagę kilka czynników, które pozwolą podejmować odpowiedzialne decyzje zakupowe. Mogą one bowiem przełożyć się nie tylko na zmniejszenie ilości produkowanych śmieci, ale też na oszczędności oraz komfort użytkowania.

Papier toaletowy – duże rolki

Jeśli zastanawiasz się, jak zmniejszyć ilość śmieci, jednocześnie zachowując własny komfort i kupując ulubiony papier toaletowy, duże rolki mogą być odpowiedzią na to pytanie. Większa rolka to dłuższe korzystanie z tego samego produktu, oszczędność miejsca, pieniędzy, a także mniej śmieci – wybierając jedno większe opakowanie zamiast kilku mniejszych, zyskujesz kilkukrotnie! Chcesz jeszcze bardziej przysłużyć się planecie? Wybieraj opakowania, które nadają się do recyklingu!

Nawilżany papier toaletowy

Jeśli szukasz sposobu na zmniejszenie zużycia papieru toaletowego w swoim domu, dobrym wyjściem może okazać się zakup nawilżanego papieru toaletowego. To produkt, który dzięki nawilżeniu pozwala skutecznie oczyścić okolice intymne po skorzystaniu z toalety. Efektywność takiego rozwiązania może przełożyć się na zmniejszenie ilości wykorzystywanego papieru. Co więcej, tego typu produkty w odróżnieniu od mokrych chusteczek i innych artykułów higienicznych można spuszczać w toalecie tak jak zwykły papier. Dodatkową zaletą nawilżanego papieru toaletowego są właściwości pielęgnacyjne, co sprawia, że każde użycie pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości – taki produkt może być wykorzystywany również w podróży.

Kupuj papier wysokiej jakości

Lepsza jakość papieru toaletowego to mniejsza ilość zużytych listków. Z tego powodu warto sięgać po produkty, które zapewnią wytrzymałość oraz komfort. Podczas wyboru rolę powinna odegrać m.in. długość rolki lub ilość listków, liczba warstw oraz zastosowany surowiec. Papiery składające się z dwóch listków są tańsze niż trzylistkowe, jednak zwykle trzeba wykorzystać ich większą ilość, aby uzyskać ten sam efekt. Papiery wyższej jakości wystarczają na dłużej i w efekcie stanowią bardziej ekologiczny i ekonomiczny wybór.

Papier toaletowy – jak powstaje?

Aby uświadomić sobie, jak ważne jest podejmowanie rozsądnych decyzji zakupowych i ograniczenie zużycia papieru toaletowego, warto przyjrzeć się procesowi jego produkcji. Papier może być wytwarzany z makulatury lub celulozy, czyli włókien roślinnych pochodzących głównie z drzew, co jest głównym argumentem przemawiającym za zmniejszeniem zużycia tego produktu. Papier z celulozy jest miękki w dotyku, natomiast papier makulaturowy nazywany również ekologicznym lub szarym – szorstki, mniej wytrzymały. Nie poddaje się go barwieniu, a jego używanie nie jest tak komfortowe, jak w przypadku papieru celulozowego. Podczas wyboru tego produktu warto zastanowić się jednak, która z dostępnych opcji najlepiej sprawdzi się w konkretnym przypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here