akcesoria smart
fot. Unsplash.com

Oto popularne akcesoria smart, w które warto się wyposażyć. Skoncentrowaliśmy się na przedstawieniu grup produktów, a niekoniecznie przykładowych modeli – chociaż ich propozycje również zawarliśmy w naszym zestawieniu. Zapraszamy!

Inteligentny dom – akcesoria smart zmieniają sposób, w jaki żyjemy

Inteligentne systemy dla domu to szansa na poprawę jakości życia w każdym wnętrzu. Dzięki zdalnej obsłudze i IoT możemy rozkoszować się niezwykłą, niespotykaną dotychczas wygodą. Warto postawić na smart home, gdyż jest to rozwiązanie zarówno ekologiczne, jak i ekonomiczne. Dziś w każdej sieci sklepów z elektroniką możemy znaleźć produkty popularnych producentów, takich jak Xiaomi, Google czy Philips.

Tutaj jednak pojawia się pytanie – które akcesoria smart wybrać, żeby nasz dom był jak najbardziej inteligentny? Odpowiedzi jest wiele – większość jednak dotyczy tego samego. Są to sprzęty stworzone z myślą o codzienności. Na start raczej nie będziemy szukać dedykowanych systemów smart, takich jak silniki sterujące roletami czy zaawansowane zestawy alarmów i kamer. Sprawdźmy, w co więc warto zainwestować na samym początku przygody ze smart home, gdy chcemy postawić na stosunkowo proste, lecz bardzo użyteczne rozwiązania. Oto nasze propozycje!

Akcesoria smart związane z oświetleniem

żarówki smart
fot. Pixabay.com

W poszukiwaniu taniego gadżetu smart warto zastanowić się nad zakupem podstawowej lampki lub zestawu żarówek. Jeśli chcemy kontrolować je z poziomu telefonu, wystarczy, że podepniemy je do lokalnej sieci wi-fi. Istnieje wiele różnych wariantów takiego sprzętu. Inteligentne oświetlenie to między innymi akcesoria smart takie jak:

  • Lampka nocna – przeważnie pozwala na stworzenie ciekawego klimatu. Ceny takich urządzeń to około 200 złotych. Jeśli pokusimy się o sprzęt ze światłem RGB, możemy cieszyć się ciekawym dodatkiem do aranżacji wnętrza.
  • Lampka biurkowa – tego typu urządzenia są nieco tańsze od lampek nocnych. Stworzone są z myślą o wygodnej pracy – niezależnie od tego, co robimy.
  • Żarówki smart białe – są to bardzo podstawowe żarówki LED, które kosztują około 30–40 złotych. Sterujemy jedynie tym, czy są włączone, czy wyłączone. Duża część z nich dysponuje także ściemniaczem i możliwością kontroli tego, czy chcemy mieć do czynienia ze światłem dziennym, czy bardziej przystosowanym do wieczorowej pory.
  • Żarówki RGB – akcesoria smart tego typu znakomicie się sprawdzają, jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad barwą i parametrami światła. Kosz tego typu rozwiązań to około 50–75 złotych. To również LED-y, dzięki czemu pozwalają nam na dosyć tanią eksploatację.

Odkurzacze smart

Akcesoria smart tego typu stworzone zostały w celu ułatwienia nam sprzątania. Odkurzacze smart kosztują od 700 do 2500 złotych. Przy ich zakupie warto zwrócić uwagę na kwestię takie jak:

  • Automatyzacja pracy – czy dany odkurzacz może być sterowany przy pomocy asystenta i aplikacji.
  • Możliwość stworzenia wirtualnej ściany – odkurzacz przechowuje w pamięci plan mieszkania i nie będzie wjeżdżał do określonych miejsc.
  • Obecność stacji ładującej – jeśli odkurzacz jej nie posiada, musimy ładować go samodzielnie, co trochę ogranicza jego funkcjonalność.

Odkurzacz smart to akcesorium, które warto polecić szczególnie osobom starszym. W ich przypadku schylanie się w trakcie sprzątania jest już nieco problematyczne, a samo odkurzanie wymaga nie lada zaangażowania i energii.

Akcesoria smart do sterowania systemami smart – głośniki inteligentne

inteligentny głośnik
fot. Unsplash.com

Funkcjonalność dowolnego sprzętu inteligentnego może zostać wzbogacona dzięki wykorzystaniu głośnika lub innego kontrolera do urządzeń smart. Głośnik z asystentem to też jeden z niewielu sprzętów, które zapewniają „frajdę” jako samodzielne urządzenie. Możemy z nim rozmawiać – oczywiście w bardzo ograniczony sposób. Wspiera nas w trakcie gotowania – ustawiamy sobie liczne stopery i minutniki, a także podczas codziennych czynności. Smart głośnik może na przykład zamówić nam taksówkę, powiedzieć, jaką mamy pogodę na zewnątrz, czy poinformować nas o aktualnej godzinie i zbliżających się spotkaniach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here