cellulit
fot. Pexels.com

Większość kobiet, niezależnie od wieku zmaga się z tym samym kompleksem – cellulitem. Sklepowe środki służące do walki z cellulitem są drogie i nie gwarantują sukcesu. Czy można pozbyć się go w naturalny sposób?

Jak pożegnać cellulit na dobre?

Cellulit to zaburzenie w budowie tkanki podskórnej, które sprawia, że na powierzchni skóry pojawiają się małe guzki i zagłębienia. Zmiany skórne powstałe przez cellulit przypominają wyglądem charakterystyczną skórkę pomarańczy. Spowodowane jest to najczęściej naciskiem tkanki tłuszczowej na tkankę łączną. Nawet 90% kobiet zmaga się z tym problemem, zwłaszcza w okolicy brzucha, ud i pośladków. To naturalne – jest to związane po prostu z budową kobiecego ciała. Dla wielu kobiet pytanie o to, jak pozbyć się cellulitu jest ważne w kontekście możliwości podniesienia swojej samooceny i komfortu życia. Kobiety często wstydzą się założyć krótkie spodenki w wakacje ze względu na kompleksy związane z cellulitem. Niespodziewanie, tego problemu można pozbyć się dzięki… olejkom eterycznym na cellulit.

Właściwości i zalety olejków naturalnych

naturalna pielęgnacja
fot. Pexels.com

Olejki naturalne to nic innego jak dobrze znane ludzkości od tysięcy lat produkty powstałe z roślin – najczęściej z liści, kwiatów, korzeni lub kory drzew. Są w pełni ekologiczne, ponieważ do prawdziwych olejków eterycznych nie dodaje się nic poza samym wyciągiem z danej rośliny. Nasi przodkowie dobrze znali ich właściwości. Okłady z liści, wyciągi z korzeni czy rozdrobniona kora drzew były wykorzystywane w dawnej medycynie ludowej. Dziś wracamy do starych, sprawdzonych sposobów, doceniając zasoby, które daje nam środowisko naturalne. Ponadto od zawsze kobiety wykorzystywały naturalne olejki w charakterze naturalnych kosmetyków.

Dużą zaletą olejków naturalnych jest fakt, że używając ich w codziennej pielęgnacji, nie przyczyniamy się do niszczenia środowiska naturalnego. Wykorzystujemy jedynie środki uzyskane z roślin. To duża przewaga nad sklepowymi produktami, często pełnymi szkodliwych dla planety sztucznych substancji. Popularnym sposobem wśród osób dbających o środowisko jest na przykład zastępowanie aerozoli odstraszających owady środkami własnej roboty, wykorzystując wachlarz olejków eterycznych.

Wiele olejków eterycznych przejawia działanie antybakteryjne, antywirusowe i dezynfekujące, dzięki czemu świetnie sprawdzają się w roli środków do walki ze zmianami skórnymi, w tym trądzikiem.

Olejki na cellulit – naturalna walka z pomarańczową skórką

naturalne olejki
fot. Pixabay.com

Walkę z cellulitem warto rozpocząć od wewnątrz – odstawiając używki takie jak alkohol, pijąc więcej wody i zmieniając przyzwyczajenia żywieniowe na zdrowsze. Zdrowa dieta potrafi zdziałać cuda! Następnie warto znaleźć zabieg antycellulitowy, który najbardziej będzie odpowiadał naszym potrzebom, na przykład:

  • zabieg typu body wrap, polega on na owinięciu folią spożywczą miejsc dotkniętych cellulitem. Najpierw są one smarowane mieszanką oleju bazowego (na przykład kokosowego) z olejkami eterycznymi – najczęściej pomarańczowym lub grejpfrutowym. Okład należy trzymać na ciele zawinięty przez około 30 minut, a następnie wziąć ciepły prysznic;
  • scrub do ciała – złożony z fusów po kawie lub cukru, oleju bazowego i olejku na cellulit, Świetnie sprawdza się w roli peelingu do pobudzenia krążenia w miejscach objętych cellulitem;
  • domowy preparat na bazie oleju bazowego (na przykład kokosowego lub jojoba) oraz olejków eterycznych. Proporcje powinny wynosić 100 mm bazy do 5-10 mm (około 50-100 kropli) olejków eterycznych. Taki olejek świetnie sprawdza się do masażu z użyciem olejku na cellulit. Zabieg ten ma dużo wspólnego z masażem w ramach aromaterapii, który nie tylko pobudza krążenie i pomaga w walce z cellulitem, ale również bardzo odpręża.

W walce z cellulitem najskuteczniejsze są olejki cytrusowe. Ich działanie antycellulitowe wynika z właściwości antyoksydacyjnych. W przypadku użycia do powyższych zabiegów olejków, takich jak cytrynowy, pomarańczowy i grejpfrutowy należy pamiętać o ich właściwościach fotouczulających.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here