olejki na włosy
fot. Pixabay

Bez względu na porę roku jesteśmy nieustannie narażeni na szkodliwe działanie pogody na nasze włosy. Nadmierne wysuszenie latem to wynik działania silnego słońca. Zimą włosom szkodzą podmuchy wiatru i niska temperatura. Jak wzmocnić włosy? Doskonałym pomysłem jest, sięgniecie po olejki na włosów. To skondensowana moc natury, która skutecznie poprawi strukturę włosa od cebulki po zniszczone końcówki. Oczywiście można też skorzystać z kosmetyków z olejkami eterycznymi, które pozwolą nam na szybką ich aplikację.

W jaki sposób używać olejków na słabe włosy?

Olejowanie to sztuka, która w wyraźny sposób wzmocni nasze włosy. Olejki eteryczne w trosce o nasze fryzury powinniśmy stosować ze znajomością sztuki. Cały proces przebiega w kilku etapach. Pierwszy z nich to samo olejowanie. Zaczynamy od rozczesania włosów. Następnie używamy bazy, czyli mgiełki nawilżającej. Spryskujemy włosy preparatem, a później ponownie je rozczesujemy. Kolejny krok to nałożenie olejków na włosy. Kolejny raz dokładnie rozczesujemy włosy i pozostawiamy olej. Słabe włosy możemy wzmacniać w ten sposób od kilkunastu minut do kilkudziesięciu godzin. Drugi etap używania olejków eterycznych to emulgowanie, czyli dokładne ich zmycie ze struktur włosów. Warto sięgnąć po ciepłą wodę i środki bez parabenów. Te środki to dobre odżywki nawilżające.

Dlaczego warto używać olejków? Najważniejsze właściwości 

Używanie olejków to doskonała odpowiedź na pytanie, jak wzmocnić włosy. Warto podkreślić, że olejowanie to sposób na odżywienie wszystkich struktur. To nawilżenie całych pasm. Przy użyciu olejków eterycznych zadbamy o rozdwojone końcówki, które są najbardziej wysuszoną częścią włosa. Ponadto olejami możemy wzmocnić działanie kosmetyków, po które sięgamy najczęściej. Odbudowa będzie dogłębna, gdy olejek rozprowadzimy na skórę głowy. 

Jak wybrać najlepszy olejek

Są dwie zasady, które powinny być dla nas ważne, gdy chcemy wybrać najlepszy dla nas produkt. Pierwsza z nich to rozpoznanie typu włosa, który mamy. Druga to określenie celu, który chcemy osiągnąć. Określmy, czy nasze włosy są wysokoporowate, niskoporowate czy średnio. Pierwszy rodzaj włosa charakteryzuje się tym, że silnie się puszy, jest kręcony, bardzo zniszczony. Drugi rodzaj to włos prosty, który nie wygląda źle, trudno go wysuszyć. Włosy średnioporowate można określić jako zdrowe, delikatnie falujące. Wysokoporowate włosy lubią olejki z czarnuszki, awokado, pestek dyni. Niskoporowate włosy doskonale odżywią olejki kokosowy, palmowy. Olejek arganowy to prawdziwy skarb dla tych, którzy zostali obdarzeni przez naturę włosami niskoporowatymi

Topowe naturalne olejki w trosce o zdrowe włosy 

  1. Olejek z czarnuszki

Olejek z czarnuszki znajduje zastosowanie w kuchni, w trosce o odporność organizmu, ale jest też skuteczny, gdy chcemy zadbać o piękne i zdrowe włosy. To eliksir dla tych, którzy walczą z wypadaniem włosów i łupieżem. Stosowanie go to gwarancja nawilżenia i odżywiania. Silna regeneracja płynąca z tłoczonego na zimno czarnego złota to pewniak. To prawdziwe bogactwo wzmocnienie, które potrzebne jest włosom wysokoporowatym. 

  1. Olej jojoba 

Włosy średnioporowate zyskają, gdy na naszej półce zagości olejek jojoba. Słabe włosy staną się silne, nawilżone, elastyczne. Warto pamiętać, że najważniejszą właściwością tego olejku jest ta przeciwzapalna. Stosowanie olejku jojoba to dbałość o nawilżenie skóry głowy, przepływ krwi i odżywienie. To nie tylko pielęgnacja, ale przede wszystkim działanie lecznicze. 

  1. Olej lniany

Kiedy kupić olej lniany? Sprawdzi się, gdy zabiegi fryzjerskie przesuszyły nam włosy i potrzebujemy silnej regeneracji. Dzięki substancjom odżywczym nawilżymy całe pasma. Bez problemu zadbamy nawet o suche i zniszczone końcówki. 

  1. Olej arganowy 

Przemysł kosmetyczny oszalał na punkcie regenerujących właściwości oleju arganowego. Skutecznie nawilża włosy i skórę głowy. Odbudowa, którą gwarantuje, przydaje się tym, którzy często stylizują włosy na gorąco. 

Na naszej stronie znajdziecie informacji o używaniu olejków. Zapraszamy do artykułów na temat domowego SPA, olejków na katar czy aromaterapii. Dodatkowo dowiesz się jakie olejki stosować do skóry i jak ich używać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here