domowe SPA
fot. Pixabay

Naturalne domowe spa to odrobina luksusu, na którą może sobie pozwolić każda kobieta. Relaks w zaciszu własnej łazienki jest możliwy, gdy zaopatrzymy się w domowe spa kosmetyki, dysponujemy chwilą wolnego, a dodatkowo żaden z domowników nie zakłóci nam leżenia w wannie pełnej aromatycznej wody wśród dźwięków relaksacyjnej muzyki. Jak stworzyć domowe SPA? O czym musimy pamiętać? Poniżej krótki przewodnik po sztuce relaksu pełnej pachnącego ukojenia. 

Po pierwsze – odpowiednia woda 

Domowe spa kosmetyki, by były skuteczne i spełniły swoje zadanie, muszą być użyte w odpowiedniej temperaturze. Paradoksalnie nie chodzi o możliwości rozpuszczenia substancji, ale o wzmocnienie celu, który chcemy osiągnąć. Zależy nam na odprężeniu, złagodzeniu bólu mięśni, wygrzaniu organizmu? Zadbajmy, by woda w wannie miała co najmniej 38 stopni Celsjusza. Potrzebujemy odprężenia i szybkiej regeneracji? Sprawdźmy, czy woda, którą wlewamy, osiągnęła temperaturę w zakresie 31- 36 stopni Celsjusza. Zależy nam na natychmiastowym pobudzeniu? Chcemy przyspieszyć spalanie kalorii? Idealna będzie szybka kąpiel w niskiej temperaturze. 25 stopni Celsjusza to idealna temperatura wody, gdy chcemy działać szybko. 

domowe SPA
fot. Pixabay

Po drugie – odpowiednie przygotowanie.  Domowe spa co  kupić? 

Każdy zakup naturalnych kosmetyków uzależniony jest od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Wybór olejków eterycznych także temu powinien być podporządkowany. Warto zamieniając łazienkę w SPA, zadbać o piękne, pachnące i naturalne świece. Nie używajmy sztucznego światła wprost z żarówki. Wybierzmy w sklepie muzycznym płytę z uspokajającą muzyką. Poszukajmy w sklepie pełnych futerka, miękkich klapek i zdrowego soku lub butelki ulubionego wina musującego. Dajmy sobie trochę luksusu. 

domowe SPA
fot. Pixabay

Po trzecie – odpowiednie naturalne olejki relaksacyjne 

Zadbajmy, by produkty, po które sięgamy, rzeczywiście były naturalnymi olejkami relaksacyjnymi. Najważniejsze jest, by sprawdzić, czy nie są to tylko substancje zapachowe. Używajmy w aromaterapii najlepszych środków z tych, które są dostępne na rynku. Najlepsze zaś środki pochodzą z natury. Jakie olejki kupić? Zależy nam na chwili relaksu? Jeśli tego szukamy w zanurzeniu się w ciepłej wodzie, to w sklepie sięgnijmy po olejek lawendowy, z szałwii albo ten pachnący geranium. Niekiedy zależy nam na pobudzeniu. W takim wypadku użyjmy olejku eukaliptusowego, cytrynowego lub pachnącego rozmarynem. Jeśli myślimy o domowym spa z partnerem, kupmy zupełnie inne olejki. Olejki o pobudzającym zapachu kwiatów nastroją nas romantycznie, pobudzą zmysły. Jakie zapachy wybrać? Kupcie olejek jaśminowy lub olejek różany. Dzięki nim pobudzicie libido. 

Po czwarte – domowe kosmetyki spa

Domowe kosmetyki spa stworzymy bez żadnych problemów. Marzymy o wannie pełnej piany? Przygotujmy pieniące się kule kąpielowe. Odpowiednie nawilżenie ciała osiągniemy poprzez wykorzystanie w procesie produkcji dobrej jakości oliwy z oliwek. Efekt musowania to dodanie sody oczyszczonej, a piękny zapach to zasługa eko olejku eterycznego. Dodatkowo warto dodać suszone zioła, które pięknie pachną i nawilżają. Wanna wypełni się suszonymi kwiatami, a nasze doznania estetyczne wzrosną. Jeśli lubimy działania kreatywne i mamy trochę więcej czasu, możemy samodzielnie wykonać mydło. Odpowiednie oleje, masła i dodatki, które zmieszamy z gotową bazą glicerynową podgrzaną do wskazanej na ulotce temperatury, zamienią się w doskonałe mydło, które możemy wykorzystać jako domowe kosmetyki spa.

Po piąte – wyłącz telefon i ciesz się spokojem 

Odpowiednie przygotowanie, wolna chwila muszą łączyć się z doskonałym nastrojem i wyłączonym telefonem komórkowym. Dajmy sobie prawo do odpoczynku i niech żadne znaki z zewnątrz go nie zakłócają.

Jeśli chcesz częściej używać olejków zapraszamy do zapoznania się z artykułem „Olejki eteryczne w aromaterapii„. Dodatkową wiedzę na temat pielęgnacji włosów otrzymacie z „Naturalne olejki wzmacniające włosy„. Co więcej, z nasze teksty pokażą wam jak użyć do olejków do walki z przeziębieniem i rozprowadzać je na skórze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here