Nietrzymanie moczu

Zjawisko nietrzymania moczu (NTM) często jest kojarzone z osobami w podeszłym wieku, które ze względu na stan zdrowia cechuje mała aktywność. Tymczasem okazuje się, że problem utraty kontroli nad pęcherzem pojawia się także u osób młodych oraz seniorów, którzy wciąż są aktywni. Wielu z nich pomimo codziennego borykania się ze skutkami NTM nie chce rezygnować z ulubionych aktywności i form spędzania wolnego czasu. W ich przypadku znalezienie sposobu na skuteczną ochronę przed przeciekaniem często jest jedyną metodą na zachowanie radości z życia. Z myślą o szczególnych potrzebach pacjentów z NTM powstały majtki chłonne, które w dyskretny i co ważne skuteczny sposób pochłaniają wilgoć, chroniąc przed przeciekaniem. Co warto wiedzieć na ich temat?

Kiedy nietrzymanie moczu staje się problemem…

Nietrzymanie moczu może mieć różny charakter. U niektórych osób mimowolny wyciek moczu ogranicza się do określonych sytuacji, takich jak kichanie czy kasłanie. Zjawisko to nosi miano wysiłkowego nietrzymania moczu. Ten rodzaj NTM bywa również nazywany kropelkowym nietrzymaniem moczu, ze względu na znikomą ilość moczu oddawanego w sposób niekontrolowany, często ograniczającą się zaledwie do kilku kropel. W przypadku kropelkowego nietrzymania moczu do zapewnienia ochrony wystarczą chłonne i dyskretne wkładki. Zakładanie ich na zwykłą bieliznę pozwala ochronić ją przed przeciekaniem, poprawiając odczuwany komfort.

Niestety u wielu osób nietrzymanie moczu jest bardziej uciążliwe. Do niekontrolowanego wycieku dużych ilości moczu często dochodzi w sytuacjach, które nie mają związku ze zwiększonym wysiłkiem. Oznacza to, że osoba zmagająca się z NTM musi liczyć się z tym, że w każdej chwili może znaleźć się w kłopotliwej sytuacji. Jak łatwo się domyślić, wiąże się to z dużym dyskomfortem, a zapewnienie skutecznej ochrony przed przeciekaniem staje się prawdziwym wyzwaniem. Niezbędne do tego celu są produkty higieniczne o zwiększonym stopniu chłonności. Przykładem jednego z nich są majtki chłonne.

Majtki chłonne do zadań specjalnych

Majtki chłonne powstały z myślą o osobach, które potrzebują dyskretnego produktu o zwiększonym stopniu chłonności. Dzięki zastosowaniu specjalnego wkładu majtki pochłaniają duże ilości moczu, wiążąc wilgoć wewnątrz. Zapewnia to przyjemne uczucie suchości i ogranicza kontakt moczu ze skórą. Dodatkową zaletą chłonnego wkładu jest absorpcja nieprzyjemnych zapachów, sprzyjająca zachowaniu poczucia świeżości.

Anatomiczny kształt majtek umożliwia pełną swobodę ruchów, co pozwala na podejmowanie różnorodnych aktywności bez żadnych ograniczeń. Majtki wykonane są z miękkich i przyjaznych dla skóry materiałów, co wpływa na komfort ich noszenia oraz odczuwaną wygodę. Zakładane zamiast tradycyjnej bielizny są dyskretne. Nie odznaczają się pod ubraniem i nie krępują ruchów, przez co ich codzienne stosowanie nie wiąże się z żadnym dyskomfortem. Majtki chłonne stanowią doskonałą propozycję dla tych, którzy pomimo utraty kontroli nad pęcherzem wciąż chcą korzystać z uroków życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here